Adw. Jacek Korniak – adwokat, członek warszawskiej izby adwokackiej.

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa cywilnego i handlowego, ze szczególnym uwzględnieniem zobowiązań umownych, prawa spółek, prawa własności intelektualnej, prawa konkurencji oraz arbitrażu handlowego. Ponadto zajmuje się doradztwem w zakresie prawa farmaceutycznego i prawa pracy.

Posiada kilkuletnie doświadczenie w kompleksowej obsłudze podmiotów korporacyjnych – wiodących spółek z branży reklamowej i mediowej (domy mediowe, agencje reklamowe) – jako wewnętrzny prawnik korporacyjny (in-house).
Doświadczenie zawodowe zdobywał także współpracując z uznanymi kancelariami prawnymi, świadczącymi usługi prawne dla klientów korporacyjnych i indywidualnych w Polsce i we Włoszech.

Ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz aplikację adwokacką w warszawskiej izbie adwokackiej. Równolegle rozwijał swoje zainteresowania w zakresie języka, kultury i prawa włoskiego studiując filologię włoską w Katedrze Italianistyki UW oraz prawo włoskie i europejskie na Università degli Studi di Napoli Federico II w Neapolu.

Świadczy pomoc prawną w językach: polskim, włoskim i angielskim.

jacek.korniak@aklegal.pl